KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO NIEMCY | INTENSYWNY KURS J. NIEMIECKIEGO W NIEMCZECH |KURS NIEMIECKI NIEMCY | SZKOŁA JĘZYKA NIEMIECKIEGO   INTENSYWNE KURSY  CERTYFIKATY Z NIEMIECKIEGO W NIEMCZECH

KURSY DLA DOROSŁYCH JĘZYK NIEMIECKI NIEMCY Berlin

Kursy niemieckiego w Niemczech dla dorosłych 2014                  

INFORMACJE OGÓLNE

Szkoła Językowa GLS SPRACHENZENTRUM została założona w 1983 roku i jest uznaną w świecie placówką oświatową. Została ona zarejestrowana w Senacie Berlińskim oraz jest członkiem Międzynarodowego Związku Szkół Językowych (IALC) oraz Fachverband Deutsch als Fremsprache e.V. Ponadto GLS jest założycielem IQ Deutsch. Szkoła oferuje różnorodne kursy, które łączą w sobie naukę i wypoczynek. Szkoła GLS mieści się w centrum Berlina Zachodniego. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają dyplom uniwersytecki i duże doświadczenie w nauczaniu. GLS organizuje kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Berlinie. W kursach organizowanych przez GLS mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. W okresie wakacji są organizowane kursy dodatkowe, w których mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 8-19 lat. Obok kursów standardowych, intensywnych i przyspieszonych istnieje możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych kursach z zakresu, m.in. prawa, dziennikarstwa, biznesu, historii, polityki i kultury.

TRANSPORT

Przyjazd przewidziany jest na niedzielę, wyjazd na sobotę. Przyjazd lub wyjazd w każdy inny dzień musi być uprzednio uzgodniony ze Szkołą Języków Obcych "LEXIS". W Szkole Języków Obcych "LEXIS" można wykupić bilet autobusowy, lotniczy i kolejowy. Za niewielką dopłatą można zamówić dojazd z lotniska lub dworca w Berlinie do miejsca zakwaterowania. W przypadku zakwaterowania u rodziny niemieckiej, dojazd ten jest wliczony w cenę. Jeżeli zdecydują się państwo zamówić transport z Berlina do miejsca zakwaterowania, proszę nas o tym zawiadomić przynajmniej tydzień przed planowaną datą przyjazdu.

Berlin kursy niemieckiego


PROGRAM WYPOCZYNKOWO-ROZRYWKOWY

Berlin jest miastem, w którym znajduje się wiele zabytków historycznych, muzeów, teatrów, słynnych budowli, galerii, itp. W wolnym czasie studenci mogą wziąć udział w wycieczkach organizowanych przez grupę przewodników Szkoły GLS. Na każdej wycieczce obecny jest przewodnik, który prowadzi konwersacje z uczestnikami wycieczki. Dzięki temu studenci mają możliwość ciągłego kontaktu z językiem niemieckim. Studenci nie płacą za organizację wycieczki, przewodnika, itp. Muszą natomiast zapłacić za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz pokryć koszty przejazdów. Organizowane są wycieczki m.in. do: Reichstagu, Pałacu Charlottenburg, Poczdamu, Ogrodów i Pałacu Sanssouci oraz po Bramę Brandenburską. W ciepłe dni można popływać na jeziorze Schlachten a wieczór spędzić w jednej z polecanych przez GLS dyskotek. Po południu Szkoła GLS organizuje zabawy, gry zespołowe, quizy, zajęcia gry w tenisa, squasha, wyjście na basen. Większość zajęć sportowych jest wliczona w cenę kursu. Program kulturalny na kursach dla dzieci i młodzieży w Poczdamie jest organizowany kilka razy w tygodniu (po południu i wieczorem) oraz w weekendy. Dodatkową opłatą objęte są jedynie wyjścia do teatru oraz wybór innych niż podane w programie dyscyplin sportowych

MOŻLIWOŚCI ZAKWATEROWANIA

Szkoła
GLS oferuje kilka wariantów zakwaterowania:

1 - zakwaterowanie u rodziny niemieckiej w pokoju jednoosobowym, wyżywienie we własnym zakresie,

2 - zakwaterowanie u rodziny niemieckiej w pokoju jednoosobowym  + częściowe wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja),

3 - noclegi ze śniadaniami (typu Bed & Breakfast), pokój jednoosobowy,

4 - zakwaterowanie w hotelach studenckich, pokoje jedno- lub dwuosobowe (śniadanie lub bez wyżywienia).

Rodziny goszczące są bardzo starannie dobierane. "Rodzina" oznacza - małżeństwo bez dzieci lub z dziećmi albo osoby samotne. Domy rodzin goszczących są położone w pobliżu Szkoły GLS w bezpiecznych i elitarnych dzielnicach. Rodzina goszcząca przygotowuje dla studenta śniadanie oraz gorącą obiadokolację.
Zakwaterowanie u rodziny niesie ze sobą korzyści, ponieważ studenci mają stały kontakt z językiem. Osoby, które wybiorą ten rodzaj zakwaterowania, mają zapewniony transport do rodziny z lotniska lub stacji oraz transport na lotnisko lub stację po zakończeniu kursu.

UBEZPIECZENIE

Zalecamy ubezpieczyć się na czas podróży do Berlina. W czasie trwania kursu GLS oferuje studentom ubezpieczenie od choroby i wypadków. Formalności związanych z ubezpieczeniem na czas podróży i pobytu można dokonać w Szkole Języków Obcych "LEXIS".

Święta i dni kiedy zajęcia się nie odbywają:
1 stycznia, 18 kwietnia, 21 kwietnia, 1 maja, 9 czerwca, 3 października, 24 - 26 grudnia i 31 grudnia.

W przypadku kursów ogólnych zajęcia, które nie odbyły się z powodu świąt nie będą odrabiane ani odliczane od ceny kursu. Zajęcia popołudniowe w przypadku super intensywnych (crash course), a także zajęcia indywidualne zostaną odrobione w inne dni tygodnia.


CENY I OPISY KURSÓW:
Cena zawiera:

 • opłatę wpisową
 • test kwalifikacyjny i materiały do nauki
 • opłatę za zarezerwowaną liczba lekcji (zgodnie z rodzajem wykupionego rodzaju kursu)
 • wykład albo film w każdy czwartek po południu
 • spotkanie towarzyskie z pracownikami GLS w każdy poniedziałek wieczorem (drinki w cenie)
 • dostęp do 20 komputerów z Internetem znajdujących się na terenie campusu
 • w tygodniu zorganizowane przez GLS minimum 3 półdniowe i 1 całodniowe zajęcia rekreacyjne w weekend 
 • Za dodatkową opłatą:
 • dopłata do kursów w sezonie letnim (30.06 do 15.08) -  40 € tygodniowo.
 • bilety wejściowe do muzeów i innych atrakcji w Berlinie
 • transport publiczny na terenie Berlina i poza nim (ok. 50 EURO miesięcznie)
OGÓLNY JĘZYK NIEMIECKI   ilość tygodni 1 2 3 4 5-12 12 13+
STANDARDOWY 20 lekcji tygodniowo w grupie max 12-osobowej EUR 190 300 435 570 +135 1560 +105
INTENSYWNY 30 lekcji=standard + 10 w minigrupach 3-6-osobowych 300 540 795 1040 +245 2820 +205
SUPER INTENSYWNY 30 lekcji=standard + 10 indywidualnych 540 1050 1560 2060 +480 5520 +445
INDYWIDUALNY 20 lekcji 740 1440 2100 2760 +660 - -
30 lekcji 1050 2070 3060 4035 +975 - -
40 lekcji 1360 2680 3960 5240 +1280 - -
1 lekcja 45
BIZNESOWY JĘZYK NIEMIECKI
DLA PROFESJONALISTÓW SUPER INTENSYWNY Ceny są takie same jak za super intensywny/indywidualny z ogólnym językiem niemieckim. Jeśli rezerwujesz biznesowy język niemiecki super intensywny, jest to kombinacja 20 lekcji ogólnego języka niemieckiego + 10 lekcji biznesowego języka niemieckiego
DLA DZIENNIKARZY, PRAWNIKÓW I NAUCZYCIELI INDYWIDUALNY

 

PROGRAM STYPENDIALNY
KURS NIEMIECKIEGO + STYPENDIUM 600 € opłaty za bezpłatne stypendium (6 tygodni lub dłużej) zawierające  90 minut nauki, darmowe wieczorne kursy języka niemieckiego 2x2 tygodniowo. Rezerwacja możliwa jedynie w kombinacji z kursem niemieckiego trwającego minimum 4 tygodnie, standardowym lub intensywnym

 

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU KURS PRZYGOTOWAWCZY + EGZAMIN 4 tygodnie, 30 lekcji + egzamin w piątym tygodniu EUR  
GOETHE B2 30 lekcji = 20 lekcji ogólnego języka niemieckiego + 10 lekcji przygotowawczych do egzaminiu30 lekcji=standard + 10 w mini grupach 3-6-osobowych30 lekcji=standard + 10 indywidualnych20 lekcji30 lekcji40 lekcji1 lekcja Kurs przygotowawczy Goethe B2 Goethe C1 Goethe C2 TestDaF
GOETHE C1 1040 + opłata egzaminacyjna +200 +250 +295 +175
GOETHE C2   Daty kursów Goethe B2-C2 Egzamin Daty kursów TestDaF Egzamin
TestDaF 24.04-18.04 Kwiecień: 24, 25 24.03 - 18.04 24.04
26.06 - 20.06 Czerwiec: 26, 27 12.05 - 6.06 11.06
38.07 - 22.08 Sierpień: 26, 27 16.06 - 11.07 15.07
22.09 - 17.10 Październik: 22, 23, 24 11.08 - 5.09 11.09
17.11 - 12.12 Grudzień: 16, 17, 18 13.10 - 7.11 13.11

 

Poziomy nauczania: 6 poziomów od początkujących do zaawansowanych.

Program kursu „Niemiecki dla ekonomistów“: Na tym kursie uczą się Państwo języka niemieckiego, używanego w sferach interesu: przy negocjacjach, na zebraniach, podczas prezentacji, w korespondencji handlowej, czy przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Uczą się Państwo rozumienia i wyjaśniania grafik, diagramów i statystyk, w jaki sposób formułować i czytać memo, korespondencje handlowa, raporty i broszury w języku niemieckim, a także jak wysławiać się podczas dyskusji i oficjalnych spotkań.

Program kursu „Niemiecki dla prawników“: Na tym kursie uczą się Państwo fachowych terminów z dziedziny prawa niemieckiego i europejskiego. Uczą się Państwo, w jaki sposób czytać, rozumieć i formułować niemieckie teksty prawnicze. W ten sposób na pewno zdobędą  Państwo pewność w użyciu języka niemieckiego w dziedzinie prawa. Na życzenie, możemy zorganizować spotkanie z niemieckimi prawnikami.

Program kursu „Niemiecki dla dziennikarzy“: Zaprezentujemy Państwu najnowsze gazety i czasopisma, radio i telewizje w Niemczech, a także największe przedsiębiorstwa multimedialne. Podczas kursu trenują Państwo wszystkie potrzebne w tym zawodzie umiejętności językowe: prowadzenie rozmów telefonicznych, zbieranie informacji, czytanie pobieżne, pisanie szkiców i manuskryptów. Na życzenie organizujemy spotkania z niemieckimi dziennikarzami.

Program kursu „Niemiecki dla nauczycieli“: Na tym kursie przedstawimy Państwu najnowsze rozwiązania w dziedzinie nauki niemieckiego jako języka obcego, znajdujące zastosowanie w obecnie prowadzonych zajęciach. Równocześnie z doskonaleniem języka niemieckiego, poznają Państwo literaturę fachowa i wypróbowują różne materiały pomocnicze opracowane specjalnie do nauki języka niemieckiego. Na życzenie organizujemy spotkania z niemieckimi nauczycielami lub wizyty w instytucjach pedagogicznych.

Tak może wyglądać przykładowy tydzień w GLS:

Niedziela

Dzień przyjazdu do miejsca zakwaterowania

Poniedziałek

 

 

 

Szkoła

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Dzień wyjazdu do domu albo całodniowa wycieczka z przewodnikiem GLS po Berlinie. Co drugi dzień wycieczki całodniowe odbywają się do Leipzig, Drezna, Hamburga lub Pragi.

Niedziela

Dzień wolny dla studentów. Można pojechać na wycieczkę rowerową wokół jeziora Wannsee z opiekunem z GLS lub obejrzeć most Glienecker Bruecke, słynne miejsce spotkań szpiegów w czasie Zimnej Wojny. 

CERTYFIKATY I EGZAMINY

Na wszystkich kursach GLS mogą się Państwo przygotować do egzaminów, ponieważ ćwiczenia, które robią Państwo na zajęciach podobne są do tych, które wymagane są na egzaminach.

ZD – Zertifikat Deutsch

 • Poziom B1. świadectwo dla pracodawców - potwierdza znajomość języka niemieckiego w stopniu podstawowym. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebnych jest zwykle 4-5 miesięcy po 20 godzin tygodniowo. Termin się skraca, jeżeli bierze się udział w kursie Intensiv w wymiarze 30 godzin tygodniowo.
 • Gdzie odbywa się egzamin – bezpośrednio w GLS.
 • ZMP Zentrale Mittelstufenprüfung
 • Poziom B2 - C1. Potwierdza dobra znajomość języka niemieckiego. Jest akceptowany przez niektóre uniwersytety jako niezbędne minimum znajomości języka przez studentów-obcokrajowców.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Zgłaszamy Państwa do egzaminu w Instytucie Goethego w Berlinie, a jeżeli nie będzie już miejsc, to w Dreźnie.
 • TestDaF
 • Poziom C1. TestDaf jest uznawany przez niemieckie uniwersytety i honorowany na równi z DSH. TestDaF ma kilka plusów – w odróżnieniu od DSH, TestDaF można zdawać wielokrotnie; wyznaczanych jest również 4-5 terminów w roku.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Zgłaszamy Państwa do naszego partnera - Carl Duisberg Zentrum w Berlinie.
 • DSH egzamin znajomości języka niemieckiego potrzebny do przyjęcia na studia
 • Poziom C1. Egzamin znajomości języka honorowany przy przyjęciu na niemieckie uniwersytety.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Na wybranym przez Państwa uniwersytecie.
 • ZOP Zentrale Oberstufenprüfung
 • Poziom C1. Potwierdzenie dobrej znajomości języka niemieckiego. Akceptowany przez niektóre uniwersytety zamiast DSH.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Zgłaszamy Państwa do egzaminu w Instytucie Goethego w Berlinie, a jeżeli nie będzie już miejsc, to w Dreźnie.
 • KDS Kleines Deutsches Sprachdiplom
 • Poziom C2. Egzamin akceptowany przez niemieckie uniwersytety jako potwierdzenie znajomości języka.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Zgłaszamy Państwa do egzaminu w Instytucie Goethego w Berlinie, a jeżeli nie będzie już miejsc, to w Dreźnie.
 • GDS Grosses Deutsches Sprachdiplom
 • Poziom C2. W niektórych krajach akceptowany jako kwalifikacja do wykonywania zawodu nauczyciela języka niemieckiego jako obcego.
 • Gdzie odbywa się egzamin? Zgłaszamy Państwa do egzaminu w Instytucie Goethego w Berlinie, a jeżeli nie będzie już miejsc, to w Dreźnie.
 •  Ceny i daty egzaminów w Niemczech dostępne są w LEXIS.

ZAKWATEROWANIE 2014
Dniem przyjazdu jest niedziela przed rozpoczęciem się kursu, a dniem wyjazdu niedziela po jego zakończeniu.

Zakwaterowanie w akademiku GLS

W cenę zakwaterowania wliczono:
- w pełni umeblowane pokoje;
- telefon i telewizor;
- Internet bezprzewodowy dla osób posiadających laptop;
- w pełni wyposażoną kuchnię;
- każdy pokój ma własną łazienkę z prysznicem
(standard) lub z wanną (podwyższony standard)
- pościel;
- śniadanie;
- sprzątanie pokoju;

Dodatkowe opłaty:
- można wykupić kolacje na stołówce szkolnej za 84 euro tygodniowo;
- można wykupić obiady i kolacje na stołówce szkolnej za 140 euro tygodniowo;
- przywóz z lotniska/stacji i odwóz na lotnisko/stację - 60 euro w jedną stronę;
- dopłaty za zakwaterowanie w sezonie letnim (29.06 do 16.08) - 80 euro za tydzień;
- 30€ za sprzątanie;
- depozyt - 100 euro;

- ubezpieczenie - 15 euro za tydzień.

 

Liczba tygodni

Pokój jednoosobowy + śniadanie

Pokój dwuosobowy
+ śniadanie

standard

podwyższony standard

standard

1

420

480

240

2

780

910

468

3

1200

1400

680

4

1620

1890

918

5

1938

2278

1088

6

2337

2747

1312

7

2736

3216

1536

8

3080

3630

1705

9-11

+ 392

+ 462

+ 217

12

4648

5478

2573

13+

+ 392

+ 462

+ 217

dodatkowa opłata w sezonie letnim/tyg (29.06. do 16.08.2014)

80

Zakwaterowanie u rodziny niemieckiej

W cenę zakwaterowania wliczono:
- pokój pojedynczy u rodziny niemieckiej;
- klucze do mieszkania;
- pościel i ręczniki;
- możliwość korzystania z kuchni, jeżeli uczestnik nie wykupił pełnego wyżywienia;
- przywóz z lotniska/stacji i odwóz na lotnisko/stację jeżeli uczestnik wykupił zakwaterowanie + półpełne wyżywienie;

Dodatkowe opłaty:
- przywóz z lotniska/stacji i odwóz na lotnisko/stację (60 euro w jedna stronę) jeżeli uczestnik wykupił zakwaterowanie + śniadania lub zakwaterowanie bez wyżywienia;

Liczba tygodni

Zakwaterowanie
bez wyżywienia

Zakwaterowanie
+ śniadanie

Zakwaterowanie
+ wyżywienie półpełne

1

228

258

312

2

364

455

559

3

540

660

780

4

729

837

1053

5

884

1054

1258

6

1066

1271

1517

7

1248

1488

1776

8

1375

1595

1980

9-11

+ 175

+ 203

+ 252

12

1992

2324

2822

13+

+ 168

+ 196

+ 238

dodatkowa opłata w sezonie letnim/tydz. (29.06. do 16.08.2014)

80

Kampus GLS w Berlinie

Tu uczą się Państwo nie tylko w samym centrum kultowej dzielnicy Berlina Prenzlauer Berg -

szkoła położona jest na terenie  kampusu, obejmującym 9.000 m˛. Jest tu wielki ogród i należące do GLS mieszkania-kawalerki.

GLS - zielona oaza w centrum Berlina:

szkola jezykowa niemcy
gelaende_e

Szkoła, dysponująca 40 salami lekcyjnymi i 50 kawalerkami, znajduje się na terenie kampusu ze starym drzewostanem i historycznymi budynkami z XIX i XX w., których architektura odzwierciedla historię Berlina.

Zakwaterowanie na terenie kampusu - 50 kawalerek w dwóch budynkach

Mogą Państwo mieszkać nieopodal szkoły, w jednej z 50 kawalerek, znajdujących się na należącym do niej terenie.

Wszystkie kawalerki, to mini-apartamenty. Można je wynająć jako jedynkę, dwójkę i pół dwójki. (Niektóre pokoje są wyposażone w 3 lóżka, przy czym mogą Państwo zarezerwować zarówno cały pokój, jak i 1 lóżko w pokoju 3-osobowym).

Standard:

 • Kuchnia
 • Łazienka z toaleta i prysznicem
 • Łącze WLAN do własnego laptopa
 • Telefon & TV
 • Pościel

Superior:

jak Standard, tylko:

 • wanna zamiast prysznica

Kawiarnia & restauracja

Kawiarnia GLS jest otwarta codziennie od godz. 7.00 do 15.00. Można tu zjeść śniadanie, dwa dania dnia i ciasto.

Restauracja GLS jest otwarta codziennie od godz. 11.30 do 23.00.

Ponadto przy wejściu znajduje się duże foyer - idealne miejsce do relaksu, spotkań towarzyskich lub poczytania gazety.

Wypożyczalnia rowerów

W Berlinie jest rozbudowana siec ścieżek rowerowych. Jazda na rowerze, to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poznania miasta.

W GLS mogą Państwo wypożyczyć rower, a także wziąć udział w wycieczkach rowerowych, które organizujemy regularnie dla uczestników naszych kursów języka niemieckiego.

Internet i W-Lan

Nasze bezprzewodowe łącze Wireless LAN umożliwi Państwu korzystanie z własnego laptopa na terenie kampusu - w kawalerce, w ogrodzie czy w kawiarni.

Jeżeli nie maja Państwo ze sobą laptopa, to do dyspozycji Państwa jest sala komputerowa z 20 komputerami otwarta codziennie od godz. 8.00 do 18.00.

WAŻNE INFORMACJE:

Materiały do nauki:  wszystkie podręczniki słuchacze otrzymują bezpłatnie w szkole GLS, należy zabrać ze sobą papier, przybory do pisania, słownik oraz 2 zdjęcia paszportowe  potrzebne do legitymacji studenckiej GLS. Upoważnia ona do zniżek na bilety wstępu i na bilety komunikacji miejskiej. Bilet można kupić w pierwszy poniedziałek po przyjeździe na stacji metra Kleistpark.   

WPISOWE - musi być zapłacone w momencie dokonania wpisu na kurs, reszta opłat za kurs a także za zakwaterowanie musi zostać uiszczona na 2 tygodnie przed rozpoczęciem się kursu.

Rezygnacja z kursu:
4 tygodnie przed datą rozpoczęcia - wówczas zostaje zatrzymane tylko wpisowe.
Po tym terminie - zostaje zatrzymane 33% wartości całego kursu i opłat za zakwaterowanie
Jeżeli w grupie kursu standardowego jest mniej niż 3 osoby a w mini grupach tylko jedna osoba wówczas czas zajęć 90-cio minutowych może być skrócony do 60-cio minutowych.
Każdy uczestnik kursu GLS powinien ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób.
W koszty kursu w szkole GLS nie są wliczone koszty ubezpieczenia

Rekreacja

Wycieczki

Odkryjcie Państwo Niemcy przy okazji nauki języka niemieckiego u nas. Wszystkie kursy GLS obejmują zajęcia na czas wolny w Berlinie i wypady na weekend do innych miast, takich jak Hamburg, Drezno, Poczdam czy Lipsk.

integacja niemcy

nauka niemieckiego w niemczech

kampus niemcy

nauka i wypoczynek kursy w niemczech

budynek szkoly niemcy

szkola jezykowa niemcy

czas wolny po lekcjach niemieckiego

W-Lan na całym terenie szkoły

aktywne spedzanie czasu po zajeciach

Widok z dachu na Kastanienallee

Przykład, jak może wyglądać tydzień w GLS

Organizujemy co najmniej 3 (w lecie 5) zajęcia pozalekcyjne na tydzień w Berlinie. Podczas każdego weekendu mogą Państwo wziąć udział w całodniowym programie , a co drugi tydzień oferujemy wycieczki do innych miast, takich jak Hamburg, Drezno czy Lipsk. Przewodnik GLS jest wliczony w cenę kursu. Musza Państwo opłacić tylko bilety kolejowe, bilety wstępu, zakwaterowanie itp. Ponieważ GLS często korzysta ze zniżek grupowych, z reguły taniej jest jechać z nami.

Niedziela

Dzień przyjazdu

Transfer do kwatery w Berlinie                         

Poniedziałek

   S
   K
   O
   Ł
   A

Stale spotkania
W każdy poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich starych i nowych uczestników kursów na drinka do baru w pobliżu szkoły GLS.

Wtorek

Zajęcia z przewodnikiem GLS - spacer po dzielnicy Scheunenviertel
Okolice Nowej Synagogi na Oranienburger Straße, to znane centrum żydowskie w Berlinie i jedna z najpopularniejszych dzielnic Berlina – miejsce spotkań młodych ludzi

Środa

Wycieczka statkiem po Sprewie
Nasza propozycja – wycieczka statkiem po Sprewie. Berlin, to miasto rzek i kanałów. Do większości wartych obejrzenia obiektów takich jak Muzeum Pergamonu, katedra czy dzielnica Tiergarten można dotrzeć statkiem.

Czwartek

Prelekcja lub Checkpoint Charlie z przewodnikiem GLS
... muzeum na Friedrichstrasse – byłej granicy Berlina Wschodniego i Zachodniego w centrum miasta. W muzeum pokazana jest historia spektakularnych ucieczek z byłej NRD.

Piatek

Zajęcia z przewodnikiem GLS – życie nocne Berlina
... na przykład w dzielnicy Friedrichshain, jednej z najmłodszych i najmodniejszych dzielnic Berlina

Sobota

Dzien wyjazdu lub program całodniowy z przewodnikiem GLS
... program w Berlinie i okolicach. Co drugi tydzień wycieczka do Lipska, Drezna, Hamburga lub Pragi.

Niedziela

Propozycja – wycieczka rowerowa z przewodnikiem GLS nad jezioro Wannsee
Już na początku stulecia berlińczycy przyjeżdżali tu zażywać kąpieli. Znajda Państwo tu nie tylko wodę i piękne brzegi. W pobliżu znajduje się most Glienicker Brücke, znany z tego, ze w tym miejscu Amerykanie i Rosjanie wymieniali swoich szpiegów.

Przedsatawiciel szkół zagranicznych Niemcy LEXIS

Kontakt

00-581 Warszawa, Marszałkowska 2 lok. 6
tel. \fax. 22 625-53-86, tel.  22 625-72-98, 22 622-25-23
E-mail: lexis@lexis.edu.pl
informacje: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 21:00

statystyka